1231930101.jpg

2020-2021 Unutulmaz Sezonun
PROJELERİMİZ

Pembe Top Sahada 2020 - Doğuş Balbay, Neslihan Atagül Doğulu, Cedi Osman (1).jpg

PEMPE TOP SAHADA

Meme Kanserine Karşı Pembe Top Sahada

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle meme kanserinde erken tanının önemine vurgu yapan “Meme Kanserine Karşı Pembe Top Sahada” projesi, Zenit St. Petersburg karşılaşması öncesinde, yedinci kez gerçekleştirildi. Projenin gönüllü destekçisi ise başarılı oyuncu Neslihan Atagül Doğulu’ydu.

 

Projenin bir başka gönüllüsü, usta fotoğrafçısı Tamer Yılmaz’a proje öncesinde poz veren Neslihan Atagül Doğulu, pembe toplu hava atışını ise Anadolu Efes Spor Kulübü A Takımı Kaptanı Doğuş Balbay ve ülkemizi NBA’de temsil eden Cedi Osman ile birlikte yaptı. Pembe Top Sahada projesiyle birlikte bir kez daha milyonlarca kişiye ulaşan farkındalık yaratıldı.

Anadolu Efes Stüdyo.jpg

ANADOLU EFES
STÜDYO

Anadolu Efes Stüdyo

Covid-19 salgını sebebiyle taraftarlarını salonunda ağırlayamayan Anadolu Efes Spor Kulübü, taraftarlarının evlerine Anadolu Efes Stüdyo ile birlikte konuk oldu. Anadolu Efes’in ev sahibi olduğu EuroLeague karşılaşmalarından önce resmi Twitter, Facebook ve Youtube hesapları üzerinden canlı yayınlanan, taraftarları basketbol heyecanının yanı sıra özel konuklar ve eğlenceyle buluşturan Anadolu Efes Stüdyo, basketbolseverlerden çok olumlu geri dönüşler aldı ve sezon boyunca toplamda 9 milyona yakın izlenme sayısına ulaştı.

 

Anadolu Efes’in Sesi Mustafa Özben’in sunuculuğunu üstlendiği; sinema, tiyatro, müzik, spor ve iş dünyasından önemli isimlerin konuk olduğu yayınlara Anadolu Efes Spor Kulübü maskotu Çaylak ve kulüp partnerleri de renk katmıştı.

Dunston Blokları (3).jpg

BRYANT 
DUNSON
BLOKLARI

Bryant Dunston Blokları

Anadolu Efes Spor Kulübü, Turkish Airlines EuroLeague tarihinin en çok blok yapan oyuncusu ve ikinci kaptanı Bryant Dunston’ın ismini, 2020 – 2021 sezonu içerisinde ölümsüzleştirdi. 250 bloğun üstüne çıkarak Fran Vazquez’i geçip EuroLeague’in blok kralı haline gelen Dunston’ın ismi, Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki iki tribün bloğuna verildi ve 101 ve 126 numaralı tribün bloklarının ismi, “Dunston Blokları” olarak değiştirildi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü (3).JPG

ANADOLU EFES SPOR KULÜBÜ
Dijital Tribünü

Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribün

İlklerin takımı Anadolu Efes, 2020 – 2021 sezonu içerisinde “Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü”nü de hayata geçirerek Avrupa basketbolunda yine bir ilke imza attı. Microsoft ve beIN Sports Türkiye’nin desteğiyle FC Bayern Münih’in konuk edildiği karşılaşmada gerçekleştirilen “Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü” sayesinde yüzlerce taraftarın maç heyecanına +1 olması sağlanmış ve bu projeyle milyonlarca kişiye ulaşılmıştı.

Koraç
Kupası
25. yıl Özel Yayını

Koraç Kupası 25. Yıl Özel Yayını

Anadolu Efes Stüdyo’nun 16. bölümü, çok özel konuklara ev sahipliği yaptı ve ülkemizin takımlar bazındaki ilk Avrupa kupasının kazanılmasının 25. Yılı, Anadolu Efes Stüdyo’da kutlandı. Efsane kadronun parçası olan Erdal Bibo ve Bora Sancar, bu büyük zaferden özel hikayeleri Anadolu Efes Stüdyo izleyicileri ile paylaştı.

SKA_l.jpg

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları
#hareketeGeç

kureselamac.png

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonundaki son iç maçında Panathinaikos OPAP’ı ağırlayan Anadolu Efes, karşılaşmada kullandığı #17 #HareketeGeç formalarıyla birlikte Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na dikkat çekti ve herkesi sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı.

 

Yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel bir eylem çağrısı olan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın tümüne formasında yer veren Anadolu Efes, basketbolseverlerden de çok olumlu geri dönüşler aldı.

#YarımKalanGörev

#YarımKalanGörev - #UnfinishedBusiness

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Turkish Airlines EuroLeague playoff turunda #BenimYerimBurası etiketiyle birlikte kullanacağı mottoyu, Anadolu Efes taraftarları belirledi. En çok oy alan motto #YarımKalanGörev - #UnfinishedBusiness, EuroLeague şampiyonluğuna giden serüvenin dönüm noktalarından biri oldu ve oyuncular için bir motivasyon kaynağı haline geldi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Bayrağı - İstanbul Boğazı (3).JPG

Bayrağımız İstanbul Boğazı'ndaki Köprülerde

Bayrağımız İstanbul Boğazı'ndaki Köprülerde

Turkish Airlines EuroLeague 2020 – 2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve Avrupa’nın bir numaralı takımı olan Anadolu Efes’in şampiyonluk bayrakları; bir İstanbul geleneği olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne asıldı. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nden alınan izinlerin ardından asılan Anadolu Efes bayrakları 10 gün boyunca İstanbul Boğazı’nda bulundu ve milyonlarca vatandaşımızın seyahatlerine eşlik etti.

Kupa Kanyon'da

Kupa Kanyon'da

Avrupa’nın bir numaralı basketbol organizasyonu Turkish Airlines EuroLeague’i şampiyon olarak tamamlayan ve basketbolseverleri çok mutlu eden Anadolu Efes Spor Kulübü’nün şampiyonluk kupası, kulüp partnerlerinden Bilyoner’in desteğiyle iki gün boyunca Kanyon’da taraftarlarla buluştu. 5 Haziran 2021 Cumartesi veya 7 Haziran 2021 Pazartesi günü Kanyon’a giden binlerce basketbolsever, şampiyonluk kupasıyla fotoğraf çekme şansına da sahip oldu.

Anadolu Efes Spor Kulübü,

Türk basketbolunun

en çok kupa kazanan takımı.